صفحه اصلی / اخبار / فرمان ترامپ برای توقف خدمات گوگل به ايرانيان

فرمان ترامپ برای توقف خدمات گوگل به ايرانيان

دونالد ترامپ از شرکت گوگل خواسته است تا دسترسي ايرانيان مستقر در خاک ايران را به سرويس‌ها و خدمات گوگل مسدود کند. اما گوگل هنوز در اين خصوص واکنشي نشان نداده است.
رئيس جمهور آمريکا، گوگل را مجبور کرده تا ظرف سه روز، دسترسي ايرانيان مستقر در خاک ايران را به خدمات گوگل از جمله جستجوي اينترنتي، پست الکترونيک جيميل، سرويس دسترسي به بازار نرم افزارهاي کاربردي (اپليکيشن) آندرويدي پلي، نرم افزارهاي ارتباطي الو و دو و نقشه گوگل را مسدود سازد.

ترامپ در حکم خود تصريح کرده گوگل ميتواند همچنان به ايرانيان خارج از اين کشور و غير ايرانيان مستقر در ايران سرويس‌دهي کند. هنوز گوگل در خصوص اين حکم رئيس جمهور جنجال برانگيز آمريکا واکنشي نشان نداده است.

اين نخستين باري نيست که گوگل در راستاي سياست هاي دولت آمريکا، ايرانيان را تحريم مي‌کند.پيش از اين و در سال 2012؛ گوگل يک سلسله تحريم هاي خود خواسته را بر روي کاربران ايراني خود اعمال کرد اما حدود يکسال پيش و در 25 ارديبهشت 1395 بود که بعد از توافق ايران و گروه 5+1 اين تحريم ها را معلق کرد. از سال 2012، با آغاز تحريم ها عليه ايران محدوديت هاي اينترنتي براي کاربران کشورمان ايجاد شد. اما در 25 ارديبهشت ماه 1395، شرکت گوگل اعلام کرد که براي اولين بار پس از چند سال برخي از اين تحريم ها توسط اين شرکت برداشته شد.

براساس اعلام رسمي سرويس اينترنتي الکسا، گوگل پرترافيک ترين وبسايت مورد بازديد ايرانيان از داخل خاک اين کشور است. در بهمن ماه 1393 با رونمايي از موتور جستجوي ايراني يوز، اعلام شد اين موتور جستجوي بومي قابليت جايگزيني با گوگل را دارد

منبع: انتخاب

این مطالب را نیز ببینید!

قیمت آیفون ایکس در ایران

پس از معرفی گوشی های جدید آیفون توسط اپل، بسیاری از طرفداران این برند منتظر …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *