صفحه اصلی / مقالات / راه های افزایش سرعت گوشی های اندرویدی

راه های افزایش سرعت گوشی های اندرویدی

پس از راه اندازی تعداد زیادی اپلیکیشن بر روی گوشی های هوشمند موبایل حتما با این موضوع برخورد کرده اید که انجام کارهای معمول کمی کند شده و مصرف باتری بیشتر است. اصول کار بسیاری از اپلیکیشن ها به اینگونه است که برای اینکه اطلاعات خود را به صورت برخط دریافت کنند و یا بسته به موقعیت و شرایط مکانی و یا باقی حسگرها، اطلاعات مورد نظر را به کاربر ارائه دهند، باید مدام در حال اجرا باشند.
همین نکته هم در بیشتر موارد موجب بالا رفتن حجم استفاده از پردازنده و در نهایت مصرف بیشتر باتری گوشی شما می شود.

وضعیت پردازش و مصرف باتری در گوشی های اندروید
برای اطلاع از کارکرد پردازنده و میزان مصرف باتری، پیش از تشریح مطالب، روش بررسی کردن اینکه چه برنامه ای چه مقدار از پردازش را در اختیار خود میگیرد و همچنین مصرف باتری گوشی را مطالعه می کنیم.
• فعالسازی گزینه Developer Options ، برای این کار کافی است به Settings > About Device بروید و سپس روی Build number آنقدر تپ کنید که Developer Options در منویSetting برای شما فعال و قابل دسترس شود.
• به بخش Settings > Developer options > Process stats بروید، در این قسمت می بینید که چه اپلیکیشن هایی چه میزان از CPU گوشی شما استفاده کرده اند و برای مشاهده جزییات روی هر برنامه تپ کنید.
• برای اطلاع از میزان مصرف باتری به Settings > Battery وارد شوید، در این بخش می توانید از مقدار مصرف باتری هر یک از اپلیکیشن ها باخبر شوید.
اپلیکیشن هایی که از لیست برنامه های اجرایی در پس زمینه قابل حذف هستند.
باید بدانید بسیاری از نرم افزارهای صوتی و تصویری و بازی هایی که روی گوشی خود راه اندازی کرده اید و شاید استفاده زیادی از آنها نمی کنید حجم زیادی از پردازنده گوشی و باتری شما را اشغال می کنند و باید آن ها را ببندید. هنگام غیرفعال کردن و بستن این برنامه ها باید دقت داشته باشید که در لیست برنامه ها، برنامه هایی که با نام GOOGLE هستند را به هیچ عنوان نبدید زیرا ممکن است احتمال آسیب دیدن دستگاه و یا تلفن همراه شما وجود داشته باشد.

مراقب این برنامه ها حتما باشید:
• Google Search, Google Play services, Google Contacts Sync, Google Keyboard, Google Play Store

برنامه های اجرا شونده در پس زمینه را چگونه متوقف و یا کلا حذف کنیم ؟
اگر در گوشی خود با اپلیکیشنی برخورد کردید که میزان مصرف باتری شما را بالا می برد و مقدار زیادی از منابع پردازشگر را مصرف می کند باید حتما آن را متوقف کنید. ضمنا دقت کنید که برنامه های لیست بالا نباید در لیست حذفیات گوشی شما باشد. (در این صورت عواقب هر گونه ایراد به عهده خود شما می باشد )
• به نشانی Settings > Applications > Application manager در گوشی خود بروید و در لیست دنبال آن برنامه بگردید، اکنون دکمه Disable را انتخاب کنید! بله شما برنامه را کلا و تا اطلاع ثانوی متوفق کردید ! (این دستور العمل برای اپلیکیشن هایی است که به صورت سیستمی بر روی گوشی شما از قبل نصب بوده اند)
• برای حذف اپلیکیشن هایی که پیش فرض روی گوشی شما نبوده و خودتان آن ها را نصب کرده اید به Settings > Applications > Application manager, بروید و سپس با تپ کردن روی هر یک از برنامه ها می توانید به آسانی آنها را Uninstall کنید!
• گاهی نیاز است برنامه ای را در لحظه متوقف کنید. برای Force Stop کردن و حذف اجرای هر برنامه در لحظه باید به مسیر Settings > Applications > Application manager, بروید و با کشیدن صفحه به راست در تب Running گزینه Force Stop را در هر برنامه ای که مورد نظر شماست انتخاب کنید.
تذکر : حتما حتما دقت داشته باشید که از حذف و یا غیر فعال کردن اپلیکیشنی که نمی شناسید پرهیز کنید، زیرا ممکن است انجام این کار در مواردی حتی باعث بالاتر رفتن مصرف باتری شود.

یک راه حل ساده تر : GREENIFY
Greenify را می شناسید؟ گرینیفای برای گوشی های روت نشده یک راه حل شاید ساده است و همچنین برای گوشی های روت شده یک راه حل عالی است. اگر فرصت و حوصله انجام راهکارهای بالا را ندارید برنامه های اجرا شده در Background را می توانید باGreenify در گوشی خود غیر فعال کنید. به گفته دیگر برنامه ها را به صورت موقت غیرفعال میکند و تا وقتی خودتان انها را به کار نگیرید و فراخوانی نکنید (اجرا نکنید) دستگاه شما از مصرف زیاد باتری و پردازنده توسط آنها محفوظ خواهد ماند.

click

این مطالب را نیز ببینید!

هرآنچه که باید درمورد بازی نهنگ آبی بدانید

بازی نهنگ آبی یا Blue Whale پدیده عجیب و ترسناک دنیای مجازی است. اما بازی نهنگ …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *